Říká se, že voda je základ života… dovolíme si doplnit, že kvalitní voda je základ našeho zdravého bytí.

Málokdo si však uvědomuje, že voda není “jen voda”,
… je to dar, u kterého nikdy nebude  klišé, že “voda je základ života”.

Voda jako jediná na zemi existuje současně ve třech skupenstvích (pevné, kapalné a plynné).

Voda je živel, který umí osvěžit, relaxovat a “pohladit”. Ale také živel, který umí svou silou ničit.

Voda si zaslouží respekt, úctu a pokoru. Tak, jak se budeme k ní chovat my, tak se nám odmění. Pokud se budeme chovat k vodě s úctou a pokorou, bude se nám odměňovat svou životní silou, která nám pak koluje v žilách.

co je to voda

Voda (H2O) je jedním ze základních “kamenů” života a živého organismu. Lidský organismus je tvořený ze 65-75% vodou (mozek až 80%). Aby naše tělo správně fungovalo potřebuje denně optimální přísun čisté, svěží vody s vyváženým přísunem potřebných minerálů.

Dodržujte správný pitný režim

Dnešní doba je velmi uspěchaná a málokdo dodržuje správný pitný režim. Neslazená pramenitá voda Schaumannovka je kvalitním filtrem pro naše ledviny. Časté a pravidelné pití nám pomáhá od bolesti hlavy, únavy, zabraňuje ledvinovým a močovým kamenům a odvádí škodlivé látky z těla.

Slazené vody obsahující cukr nám spíše vyvolávají pocit dehydratace, proto je čistá pitná voda ve skle to nejlepší řešení pro naše zdraví. Pijete kávu? Pak máme pro Vás doporučení: 1 šálek kávy = 1 sklenice čisté vody, neboť káva taktéž dehydratuje. V neposlední řadě by jsme neměli zapomínat ani na naši pokožku, kůže potřebuje také pít. Výsledky se dostaví v podobě krásné, odolné, pružné a hydratované pleti.

Jak správně pít vodu

Pít by se mělo průběžně během celého dne, nárazové vypití velkého množství tekutin ledviny spíše zatěžuje. Výhoda našich skleněných demižonů je, že kvalita vody neztrácí své přirozené vlastnosti.

Dělení pitné vody

Voda balená

Balená voda se řídí vyhláškou 275/2004, která stanovuje požadavky na kvalitu a jakost balených vod. Balená voda se dělí na:

  • pitná voda = povrchová nebo podzemní voda, většinou stáčená z “kohoutku”, je vždy upravovaná
  • minerální voda = povrchová nebo podzemní voda s vyšším obsahem minerálů. Vzhledem ke svému složení minerálů ve vodě se nedoporučuje pít více jak 0,5l denně (nedoporučuje se k pitnému režimu)
  • pramenitá voda = povrchová nebo podzemní voda, která se může upravovat
  • kojenecká voda = podzemní kvalitní voda, nesmí se upravovat s výjimkou UV zářením

Voda kohoutková

Kohoutková voda se řídí vyhláškou 252/2004 sb, která stanovuje hygienické požadavky na pitnou vodu. Kohoutková voda je získávána z povrchově nebo z podzemních pramenů. Kohoutková voda se vždy upravuje.